Esio_by_esioEsio właściwy (łac. esio esio, pol. człowiek esio) – duży ssak z rodzaju esiów, jedyny przedstawiciel gatunku. Esio preferuje klimaty raczej chłodne, w przyrodzie występuje w wielkich korporacjach, szczególnie preferowane środowisko to duże serwerownie, ewentualnie biura z dużą ilością monitorów oraz sprawną klimatyzacją. W takich warunkach przeciętny esio osiąga dużą wydajność w przetwarzaniu kawy na C++ oraz w gardzeniu wszystkim co nie jest Linuksem albo nie daj Boże ma tryb graficzny (tryb graficzny jest passe i w ogóle). Poziom lenistwa esia kształtuje się na poziomie między “zrobię to w tym kwartale” a “zrobię to w tym półroczu”. Esio lubi biegać i jeździć do swojego korpo na rowerze, także lubi programować, być drapanym i Anię (Anię najbardziej).

Jedyną godną muzyką słuchaną przez esia jest muzyka klasyczna i death metal oraz grind core, oraz nightwish, i death metal, a największą gwiazdą muzyki wszelakiej jest shakira.

Ciekawostką może być fakt, że istnieje specjalna dziedzina nauki specjalizującej się w badaniu nad esiami, nazywa się psychiatria, także istnieją zespoły chorobowe nazwane jego imieniem, np. zespół esia (potocznie ADHD).

Przeciętny esio nabija się ze wszystkiego, dlatego nie jest mile widziany na pogrzebach.

Najnowszym, epokowym dokonaniem esia jest stworzenie genialnej strony z sucharami – sucharka.pl

Share