Kategorie
Blog

Subiektywne podium blogowe – Share Week 2015

Andrzej Tucholski z JestKultura.pl po raz kolejny rozpoczął ogólnopolskie święto dzielenia się ciekawymi blogami pod nazwą Share Week. O całej inicjatywie możecie przeczytać Tutaj.

Czytuję sporo blogów, większość jednak okazjonalnie, gdy zainteresuje mnie temat, kilka jednak czytam niemal przy każdym wpisie. Wśród tych kilku, zgodnie z zasadami Share Week, wybrałam trzy, które przedstawię poniżej,( w kolejności alfabetycznej):

kotkowicz.pl – Krzysztof Kotkowicz (LANcaster) – Pisze rzadko, ale jak już coś napisze! Często porusza ciężkie, jak topór krasnoluda tematy, językiem, ostrym jak ostrze tego topora. Przy czym język używany przez niego nie jest sztuczny, jak to bywa przy okraszaniu wypowiedzi słowami powszechnie uznawanymi za nieparlamentarne. Jak LANcaster pisze, że masz się jebnąć się młotkiem, to nie po to żeby sobie poprzeklinać, a dlatego, że naprawdę powinieneś. Miałam przyjemność poznać go osobiście i jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych społecznie osób jakie znam.

Mieszkanka Warszawy – Edie Maciejewska – Podobno uciekła z lasu by zamieszkać w Warszawie, z którą darzą się wzajemną miłością. Historie z tego związku opisywane na Facebooku, zaczęła oznaczać tagiem #mieszkankawarszawy, a ich popularność skłoniła ją do założenia bloga. Opisuje jak wygląda jej życie w stolicy z perspektywy kieszonkowego wzrostu. Odnoście wzrostu, to jest jedną z nielicznych osób, którym mogę spojrzeć w oczy nie narażając się na bóle karku. Perypetie Edie to zbiór sytuacji, które teoretycznie mogłyby się przydarzyć każdemu innemu, jakimś jednak cudem przydarzyły się jej, wszystkie i jeszcze kilka.

Qrkoko – Agata Garbowska – prowadzi bloga o kreatywnym stylu życia. Pojawiają się tam tematy związane z rękodziełem, którym się zajmuje i o życiu, w którym obecny jest częściowo anonimowy Przedmąż, a wszystko to pisane charakterystycznym językiem, podszytym humorem i szyderą. Nieważne czy pisze o chorobie, piciu kawy czy rękodziele, nieistotne czy temat Cię interesuje czy nie, teksty są napisane w taki sposób, że i tak je przeczytasz. Przy całym swym uroku jest złą kobietą, a rozmiar jej podłości sprawia, że Lucyfer powinien mówić do niej „Proszę Pani” (dowód).