Kategorie
Blog

NIEruchome obrazki – czyli komiksy, które sprawiają, że mam niepozmywane naczynia

Dziś dla odmiany chciałabym Wam polecić kilka komiksów internetowych, które warto czytać. Zbiór inspiracji życiowych dla ludzi o zbrukanym poczuciu humoru. Coś mi mówi, że Wam się spodobają 😀

komiks

Pierwszego zapewne nie muszę przedstawiać – Chata Wuja Freda, tworzony przez dziewczynę ukrywającą się (ale tylko trochę) za pseudnimem Kobieta Ślimak. Komiks dostępny jest pod adresem chatolandia.pl i dorobił się już własnej rzeczy fanów. Znajdziecie w nim życiowe gruzo-mądrości podane w formie absurdu ułatwiającego ich strawienie.

Kobieta Ślimak też jest za biedna na sushi co wielokrotnie podkreśla w swej twórczości (paczaj tutaj) i diecie składającej się z gruzu i tego co dobrzy samarytanie jej podeślą. Jako że najprawdopodobniej jest moją bratnią duszą (zakładając, że obie mamy dusze), marzę by ją nakarmić.

W kolejnym moim ulubionym komiksie – Barwy biedy, również maczała palce Ilona aka Kobieta Ślimak. W tym wypadku jako scenarzystka. Kreska natomiast pochodzi od Kicipiutka. Komiks ukazuje się na stronie co sobotę tutaj (mniej więcej). Duet Kobieta Ślimak i Kicipiutek przelewa na papier/ekran swoje pomysły tworząc poczet postaci w rożnym stopniu odbiegających od wzoru normalności z Remim – psychopatycznym gejem komornikiem na czele. Komiks ma nawet fabułę, która powoli zaczyna być widoczna.

Dzięki Barwom Biedy poznałam Kiciputka, która prowadzi bloga w wiekszości ryzunkowego pod adresem kiciputek.blogspot.com, gdzie dzieli się z nami swym talentem i podejściem do życia. W swoich komiksach często przedstawia obserwacje dotyczące codzienności i swoje koty. Absolutnie zakochałam się w niej po tym komiksie i jestem pewna, że każdy fan Gry o tron też 😀

Następny pochłaniacz mojego czasu jest tworzony przez Rev – Tak bardzo źle -. Dodam, że jest to kobieta – programista. Co samo w sobie daje jej multum tematów na komiksy. A jej spojrzenie na codzienność z pozycji metra pięćdziesięciu na pewno przypadną do waszego wypaczonego gustu. (Nie ukrywajmy, skoro czytacie Za biednych na sushi to nie jest z Wami najlepiej) Kwintesencją jej twórczości jest dla mnie ten komiks. Tak bardzo zabawnie niesmaczny 😀

Teraz pierwszy Pan w zestawieniu – Zuch, czyli Maciej Mazurek. Rysujący pod adresem http://www.zuchrysuje.pl. Jego komiksy to świetna satyra o korpo świecie (np. tutaj). Dodatkowo jego kreskę można podziwiać w serii komiksów publikowanych na stronie serwerblog.com pod tytułem IT Boyz.

Ostatni komiks to seria o przysłowiowej „Pani Halince”, która reprezentuje wszystkie panie, we wszystkich okienkach urzędowych, sklepach i okienkach. Jest idealną mieszanką, zła, złośliwości i niekompetencji. (w przeciwieństwie do Pani Krysi). Komiksy przedstawiają sytuacje wymyślone przez autora, czytelników i sporo opartych na faktach. Pozostaje mieć nadzieję, że akurat ta historia nie ma w sobie ziarna prawdy.

Jak czytacie coś ciekawego to podeślijcie link w komentarzu 😀