Kategorie
Blog

Majka i przekazy z radia

Kiedy nie zajmuję się w pracy denerwowaniem programistów poprzez zgłaszanie błędów w programach, które misternie rzeźbią, lubię posłuchać muzyki. Najczęściej włączam wtedy internetowe radio RMF w pracy. Podoba mi się, że przez większość czasu puszczają żywszą muzykę, która dodaje energii zamiast usypiaczy, których słuchanie może spowolnić działanie.
Czasem, jak jestem na pseudodiecie i po raz 769 z rzędu zapomnę poćwiczyć, wybieram stację RMF Fitness. Pozwala mi to zachować iluzję zdrowego stylu życia.
Najbardziej lubię jednak stację „w pracy”. Głównie za intersujący dobór piosenek. Jest zapewne przypadkowy, ale ja podejrzewam, że w ten sposób jakaś siła wyższa wysyła mi sygnały. I mam na to dowody!
Wyobraź sobie, że siedzisz grzecznie przy biurku, klikając w klawiaturę i nagle słyszysz w słuchawkach: „I’m sitting here, in a boring room”. Chwile później padło pytanie „I co ja robię tu uu, co ty tutaj robisz?”.
Przypadek? Nie sądzę!
Od tej pory z wielkim zainteresowaniem śledzę co nowego wszechświat chce mi przekazać za pomocą tej stacji.
I tak o to, gdy gonił mnie termin poleciało:
„Every breath you take

And every move you make

Every bond you break every step you take
I’ll be watching you”.
Ewidentny dowód, że szef ma mnie na oku!
Kiedy zastanowiłam się czy zabrać się za pewne zadanie w danej chwili, czy następnego dnia dostałam wyraźną odpowiedź w postaci piosenki:
„Zapamiętaj, jutra nie będzie.
Liczy się teraz więc, dziś nie gubimy chwil.
Na karuzelach kręci nas życie.

Masz tylko moment dziś”
Gdy czekałam na naprawę błędu, który utrudniał mi pracę Alesha Dixon poinformowała mnie, że „The Boy Does Nothing”. A jak chciałam się dowiedzieć czy mogę wziąć kilka dni urlopu Paweł Kukiz udzielił mi rady: „O nic nie pytaj”.
Osoba tworząca play listę (czyli wszechświat) bardzo stara się dostroić muzykę do mojego nastroju i ostatnio przed weekendem puściła mi Pointer Sisters: „I’m So Excited”.
Nie zawsze jednak wiem jak odczytać wysyłane sygnały, np. wczoraj leciało Offspring „Why Don’t You Get a Job” i teraz zastanawiam się czy to aluzja do tego, że mnie zwolnią, czy po prostu powinnam poszukać nowej pracy? o_0