Możliwość komentowania Poznawanie piękna Włoch z biurem podróży została wyłączona

Co naprawdę warto zobaczyć we Francji?

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele godnych uwagi zabytków jak i pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

Comments are closed.