Możliwość komentowania Co zrobić, aby w jakiś sposób wspomóc Polskę? została wyłączona

Obecna kondycja UE
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie wiele zamożnych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć w ostatnim czasie wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny nas gonią. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak wielkim minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednak ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie powiedzieć…

Comments are closed.